صنایع آرایش و بهداشتی

صنایع آرایش و بهداشتی

صنایع آرایش و بهداشتی

صنایع آرایشی و بهداشتی

از کابردهای کمپرسورهای هوای فشرده می توان به تامین هوای فشرده جهت تغذیه ماشین آلات و تجهیزات – بهره گیری از کمپرسورها برای راه اندازی دستگاه های نیوماتیک و پرس های هیدرولیکی – تامین هوای فشرده دستگاه های پر کن و کوره ها و ... اشاره کرد.

کمپرسورها، دستگاه های تصفیه گاز و هوای فشرده، مولد های نیتروژن و دی اکسید کربن و فیلترهای استریل و تجهیزات و ادوات مرتبط با آن ها، کاربردهای متنوع و گسترده ای در صنایع آرایشی و بهداشتی دارند.

کارخانجات و شرکت های تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی، در تمامی مراحل تولید، بسته بندی و نگهداری تولیدات مذبور، از فرآیندهای بسیار حساسی برخوردار هستند. کاربردهای گوناگون و گسترده ای هر دو صنعت برای گازهای مورد استفاده در این صنایع با کیفیت بسیار بالا از نظر خلوص و عاری بودن از هر گونه آلودگی و هوای فشرده پاک و بدون رطوبت و خالص وجود دارد. از جمله اساسی ترین نیازها در کارخانجات می توان به تامین هوای فشرده پاک و همچنین گازهای مورد استفاده با خلوص بالا اشاره کرد.

برخی از کاربردها در صنایع آرایشی و بهداشتی عبارتند از:

■ هوا و یا گاز استریل
■ هوای فشرده مورد نیاز در فرآیند تولید مواد خام برای محصولات آرایشی، بهداشتی، شوینده ها و محصولات دیگر
■ تأمین دی اکسید کربن و نیتروژن برای تجهیزات و ماشین آلات تولید، پرکردن، بسته بندی، نگهداری و حمل و جابجایی محصولات آرایشی، دارویی، بهداشتی و شیمیائی
■ بازیابی دی اکسید کربن از گازهای پسماند
■ تولید دی اکسید کربن با استفاده از سوخت های فسیلی و یا مولد های دی اکسید کربن
■ بازیابی گازهای بکارگرفته شده در فرآیند تولید از هوای پایه حلال فرآیند، به عنوان مثال در چرخه های بسته فرآیند
■ تامین هوای فشرده برای سوزاندن رسوبات ناشی از تولید
■ هوای فشرده پاک عاری از روغن و آلودگی برای استفاده در عملیات فرآیند و دستگاه های نیوماتیک
■ سوپاپ ها و سیلندرهای کنترل
■ جابجایی مواد
■ تولید نیتروژن
■ پرده های هوای فشرده
■ خشک کردن محصولات

هوا و یا گاز استریل:

در صنایع آرایشی و بهداشتی، هر کجای فرآیند تولید که گاز و یا هوا با محصولات در تماس هستند همانند مراحل انتقال و جابجایی مواد، پاکسازی مخازن به وسیله گازهای خنثی، به گاز و یا هوای استریل نیاز خواهد بود. بدون استریل کردن گاز و یا هوایی که با مواد اولیه و یا محصول نهایی بصورت مستقیم تماس دارد، گاز و یا هوای مذبور به راحتی قادر هستند مواد اولیه و یا محصولات نهایی را با آلودگی میکروبی مواجه کنند. از دستگاه های هوای پاک و فیلترهای استریل برای الزامات و استانداردهای خاص مورد نیاز اینگونه صنایع برای حفظ کیفیت و انطباق محصولات با استانداردهای بهداشتی، استفاده می شود.

کمپرسورها:

کمپرسورها جهت تولید مواد خام و اولیه محصولات آرایشی، بهداشتی، شوینده ها و ... برای تامین هوای فشرده، کاز و یا مخلوطی از گازها مطابق نیازهای خاص مشتریان و یا نیازهای خاص تولید محصولات مذبور، مورد استفاده قرار می گیرند.

مولدهای دی اکسید کربن و یا نیتروژن:

در طول تمام فرآیند تولید محصولات آرایشی، بهداشتی و شوینده ها از این نوع گازها جهت استفاده های گوناگون و گسترده استفاده می شود. این گازها در ماشین آلات تولید، تسمه نقاله ها و سایر تجهیزات انتقال مواد اولیه و محصولات نهایی، پر کردن ظروف، مخلوط کردن و همزدن مواد، بسته بندی و نگهداری کاربرد دارند.

بازیابی دی اکسید کربن:

از گازهای پسماند حاصل از فرآیند تولید در مراحل گوناگون، گاز دی اکسید کربن جهت استفاده مکرر در تامین محیط خنثی برای محصولات نهایی به وسیله تزریق و خارج سازی آن طی چندین بار، برای از بین بردن گاز اکسیژن درون بسته، بازیابی شده و به چرخه تولید بازگردانده می شود. برای افزایش ماندگاری آن، باید اکسیژن موجود در بسته، خارج شود.

تولید گاز دی اکسید کربن:

سوزاندن سوخت های فسیلی موجب تولید گاز دی اکسید کربن می شود و همینطور برای تولید این گاز از کمپرسورهای مخصوص تولید هم استفاده می شود. این گاز در مراحل مختلف صنایع تولید محصولات آرایشی، بهداشتی و شوینده ها مورد استفاده قرار می گیرد.

بازیابی گازهای مورد استفاده در فرآیند تولید:

در کارخانجات تولید کننده محصولات آرایشی، بهداشتی و شوینده ها، از گازهای گوناگونی در طی فرآیند تولید استفاده می شود. معمولا از این نوع گازها جهت استفاده دوباره در فرآیند تولید که شامل انتقال مواد و محصولات، ماشین آلات تولید، بسته بندی، نگهداری و .... استفاده می شود. برای کاهش هزینه های تولید و صرفه جویی در گازهای گران قیمت و پایین آوردن بهای نهایی محصولات، این گازها دوباره بازیابی می شوند.

کمپرسورهای هوای فشرده:

کمپرسورهای هوای فشرده برای تهیه هوای فشرده مورد نیاز جهت سوزاندن رسوبات مواد تولید شده در طی فرآیندهای گوناگون تولید، مورد استفاده قرار می گیرند.

هوای فشرده عاری از روغن:

بعد از اینکه هوا به اندازه لازم فشرده می شود، تجهیزات هوای پاک برای جداسازی روغن، رطوبت و سایر آلودگی های موجود در هوای فشرده مورد استفاده قرار می گیرند و هدف از اینکار تامین هوای پاک مورد نیاز برای دستگاه ها و ادوات نیوماتیک است.

هوای فشرده برای عملیات فرآیند:

از هوای فشرده بصورت مستقیم برای محصولات که قرار است پاکسازی، جابجا، هوا دهی و یا انتقال یابند استفاده می شود.

سوپاپ ها و سیلندرهای کنترل:

از جمله تجهیزاتی می باشند که در طول فرآیند تولید توسط هوای فشرده مورد کنترل قرار می گیرند.

جابجایی مواد:

برای از بین بردن خطر انفجار در محیط هایی که مواد فرار قابل اشتعال وجود دارد، از پمپ های انتقال مایعات که با هوای فشرده کار می کنند، استفاده می شود.

تولید نیتروژن:

هوای فشرده بعد از اینکه توسط یک سامانه غشائی فیلتر می شود، نیتروژن تولید می کند که در صنایع شیمیایی کاربردهای متفاوت و متنوعی دارد.

پرده های هوای فشرده:

برای ایجاد یک فضایی ایمن و پاک از هوای فشرده بعنوان یک پرده استفاده می کنند.

خشک کردن محصولات:

هوای فشرده پاک با محصولات مخلوط می شود تا در فرآیند خشک کردن محصول، سرعت عمل بیشتر شود.

پلاسما داتیس عرضه کننده کمپرسورهای هوای فشرده، مولد های نیتروژن، دی اکسید کربن، فیلترهای استریل و سایر تجهیزات و قطعات مورد نیاز برای صنایع تولید محصولات آرایشی، بهداشتی و شوینده ها، توسط شناخته شده ترین و با سابقه ترین برندهای معروف جهان می باشد.

اشتراک گذاری
دانلود کاتالوگ