صنایع سنگین

صنایع سنگین

صنایع سنگین

صنایع سنگین

در صنایع سنگین، کمپرسورهای J.P.Sauer & Sohn Maschinenbau GmbH کاربردهای زیادی دارند. در طراحی این کمپرسورها کارکرد بدون انقطاع و شبانه روزی، استحکام در ساخت قطعات و بدنه مقاوم لحاظ می گردد و لذا بدان ها این امکان را فراهم می کند که تقریبا در تمام شرایط آب و هوایی مانند، گرما و یا سرما و یا رطوبت زیاد، بتواند به خوبی و بدون مشکل به کار خود ادامه دهد.

صنایع معدن و حفاری، صنایع نفت و گاز، صنایع شیمیایی تولیدات پایه، صنایع پتروشیمی، صنایع تولید فلز و ذوب فلزات و همچنین متالوژی جزوء صنایع سنگین هستند و همگی نیاز گسترده ای به کمپرسورهای هوا و مولدهای اکسیژن، نیتروژن و هیدروژن برای مصارف مختلف در مراحل گوناگون فرآیند تولید دارند.

عمل آوری فلزات

این حقیقت که روند مدرن تولید، باعث افزایش سرعت فراآوری شده اند و به همین خاطر تولید کارآمدتر و کم هزینه تر شده، به این معنی می باشد که تولید کنندگان برتری رقابت آمیز مهمی را به مشتریان خود ارائه می دهند. در زمینه عمل آوری فلزات، این کمپرسورهای ساور می باشند که این امکان بهره مندی از این برتری را به شما می دهند. با همکاری مشتریان خود، ما سامانه راهکارهای مبتکرانه و یکپارچه را به وجود آورده ایم. برای مثال سامانه هایی که نه تنها یک فرآیند برای تامین گازهای ضروری در صنعت، بلکه بازیافت و جمع آوری آن ها و ذخیره و استفاده دوباره از آن ها را در مراحل بعدی تولید، امکان پذیر می کند. مشتریان ما، همینطور از نرخ پایین نشت کمپرسورهای گازی ساور و تاسیسات کلیدی، که بعضی از آن ها از طراحی انعطاف پذیری برخوردار هستند، بهره مند می شوند.

کمپرسورهای که در این صنایع مورد استفاده قرار می گیرند، دارای مشخصات فنی زیر هستند:

■ حجم هوادهی: 50 – 200 m3/hr
■ دامنه فشار تولید شده: 20 – 40 bar
■ گاز مورد استفاده: هلیم

کاربرد کمپرسورهای سکوها و کشتی های اکتشافی

مصرف گاز و فرآورده های نفتی در صنایع مختلف در کل دنیا روز به روز در حال افزایش می باشد. این موضوع به این معنی است که هر روزه، فناوری ها و ذخایر جدید نفت و گاز باید یافت شوند تا بتوانند پاسخگوی این حجم از تقاضاها باشند. این واقعیت می باشد که کمپرسورهای ساور، همانطور که در خشکی قابل اطمینان و کارآمد هستند، بر روی شناورها و سکوهای اکتشاف که از مته ها تجهیزات بادی برای جستجو در بستر آب ها در کل دنیا، برای یافتن ذخایر جدید نفت و گاز فعال هستند، از اطمینان و کارآمدی خوبی برخوردار هستند. به عنوان تنها تامین کننده کمپرسورهای کارآمد برای کار با مته های باید و راه اندازی موتورهای دیزلی، کمپرسورهای ساور، تمام نیازهای مشتریان خود در این زمینه را به وجود می آورند.

کمپرسورهای که در سکوها و کشتی های اکتشافی مورد استفاده قرار می گیرند، دارای مشخصات فنی زیر هستند:

■ حجم هوادهی: 30 – 750 m3/hr
■ دامنه فشار تولید شده: 100 – 400 bar
■ گاز مورد استفاده: هوا، نیتروژن

تولید و ذخیره نیتروژن در صنایع پتروشیمی

فازغ از اینکه منابع نفتی و گازی در مناطقی گرمسیر مانند صحرای عربستان باشند یا اینکه در مناطقی با سرمای بسیار زیاد همانند سیبری، این ذخایر معمولا در مناطق دور افتاده ای یافت می شوند که دسترسی مستقیم به زیرساخت ها را در این مناطق را با مشکل جدی رو به رو می کند. در این مناطق اکثرا سخت از نظر شرایط آب و هوایی، کمپرسورهای ساور، کارآمدی و قابل اطمینان بودن خود را به صورت روزانه به اثبات رسانده اند. نمونه بارز این ادعا زمانی می باشد که برای حفظ فشار ناشی از تخلیه چاه یا محافظت از قطعات در برابر مواد دیگر از نیتروژن استفاده می شود. برای برطرف کردن دامنه وسیعی از نیازها و کاربری های متنوع، از فشار متوسط تا فشار بالا، 5800 psig معادل 400 بار، برای کار متداوم و یا حتی روشن و خاموش در زمانی کوتاه، کمپرسورهای ساور بهترین و قابل اعتماد ترین گزینه برای شما به حساب می آیند.

کمپرسورهای مورد استفاده در صنایع پتروشیمی دارای مشخصات فنی زیر هستند:

■ حجم هوادهی: 10 – 2000 m3/hr
■ دامنه فشار تولید شده: 20 – 400 bar
■ گاز مورد استفاده: نیتروژن

کمپرسورها برای استفاده در صنایع فلزکاری

در صنایع فلزکاری، کمپرسورهای فشار متوسط و فشار بالا کاربردهای گسترده ای دارند که شامل تمامی ابعاد فرآیندهای تولید و استفاده از فلزات، شبه فلزات مانند سیلیکون و غیر فلزات، است. در هر کجا که از کمپرسورهای ساور استفاده شود، آن ها بصورت قابل اطمینان و کارا، احتیاجات صنایع را نیز رفع می کند. کمپرسورهای ساور بخاطر داشتن طول عمر حتی در شرایط سخت آب و هوایی در کنار سایر مزیت های این کمپرسورها، استفاده از آن ها را در صنایع فلزکاری، به یک گزینه اجتناب ناپذیر تبدیل کرده است. در واقع بدون بکارگیری کمپرسورهای پرتوان و قابل اطمینان ساور، بسیاری از فرآیندها در این صنایع، غیر ممکن می باشند.

تولید و شکل دادن فولاد

با توجه به اینکه شکل دادن فولاد برای سال های زیادی، شالوده صنایع سنگین بوده اند، امروزه این صنعت فقط در دستان تعداد محدودی از تولید کنندگان عمده در تمام دنیا می باشد. کمپرسورهای فشار متوسط و فشار بالای گاز و هوا، نقش تاثیر گذاری را در صنایع فولاد ایفاء می کنند. در واقع از آن ها نه تنها برای تولید فولاد و تغییر میزان درصد کربن در کوره های بلند ذوب آهن استفاده می شود، بلکه آن ها در فشردن قطعات بزرگ و نهایتا عمل آوری فولاد نیز کاربرد دارند. اغلب قسمت های اصلی در سراسر سامانه تولید فولاد و خود کمپرسورها باید با بالاترین استانداردها و با دوام و مقاومت بالا طراحی شوند تا در شرایط سخت محیطی و گرد و غبار بالای موجود بتوانند در این محیط ها بدون انقطاع و با کارایی بالا، کار خود را به خوبی انجام دهند.

■ حجم هوادهی: 30 – 2000 m3/hr
■ دامنه فشار تولید شده: 16 – 400 bar
■ گاز مورد استفاده: هوا، نیتروژن، آرگون

کمپرسورها برای استفاده در معادن

بخاطر داشتن ساختار مستحکم و کاربرد آسان، کمپرسورهای ساور توانایی برطرف کردن نیازهای سخت، دشوار و پر مسئولیت کار در زیر زمین و معادن را نیز دارند. بدون در نظر داشتن اینکه کمپرسور مورد نیاز باید مطابق استاندارد ATEX باشد یا اینکه نیروی رانش موتور آن بصورت هیدرولیکی باشند، این ویژگی هایی می باشد که کمپرسورهای فشار متوسط و فشار بالای ساور، همگی دارای آن هستند. چنانچه به یک کمپرسور متحرک نیاز داشته باشید، کمپرسورهای ساور مجهز به موتورهای دیزلی و یک دستگاه کانتینر، برای استفاده در تمام نقاط دنیا، پاسخگوی نیازهای شما خواهند بود.

کمپرسورهای که در صنایع معدن و حفاری مورد استفاده قرار می گیرند دارای مشخصات فنی زیر هستند:

■ حجم هوادهی: 80 – 2000 m3/hr
■ دامنه فشار تولید شده:  16 – 400 bar
■ گاز مورد استفاده: هوا، نیتروژن

پلاسما داتیس عرضه کننده کمپرسورهای هوا و تجهیزات مربوطه متناسب با نیاز صنعت مشتریان می باشد. تجهیزات و ماشین آلات عرضه شده توسط شرکت پلاسما داتیس همراه با ضمانت نامه های صادره توسط کمپانی مادر برای تمام قطعات و خدمات پس از فروش بر طبق استانداردهای فنی و مهندسی اروپایی و آمریکایی به مشتریان گرامی ارائه می گردند.

اشتراک گذاری
دانلود کاتالوگ