صنایع شیمیایی

صنایع شیمیایی

صنایع شیمیایی

صنایع شیمیایی ، رنگ و رزین

در صنایع شیمیایی از کمپرسورها جهت تهویه، ترکیب مواد مخازن جدا کننده مایعات از گازها، تجهیزات پاک کننده، سوزاندن و احتراق، انتقال نیوماتیک مواد، انجماد عمیق، تصیفه تحت فشار یا خلاء تولید رنگ – رزین و مواد کامپیوزیت مورد استفاده قرار می گیرد.

از کمپرسورهای هوای فشرده و پمپ های خلاء در صنایع رنگ و شیمیایی بصورت گسترده و برای کاربردهای گوناگون استفاده می شود.

پمپ های خلاء و کمپرسورهای هوای فشرده از تجهیزات کلیدی و مهمی هستند که در صنایع زیر از آن ها استفاده می شود.

■ دستگاه هایی که از هوای فشرده استفاده می کنند
■ تولید زیست سوخت
■ انتقال حجم وسیعی از محصولات
■ فشرده کردن کلر
■ ایجاد پوشش
■ کنترل محصولات
■ خنک سازی
■ کریستالیزاسیون، تبخیر
■ گاز زدایی
■ تقطیر
■ خشک کردن (خشک کن های تخت، دورانی، مخروطی، با هوای گرم و خشک کن های تبریدی)
■ پر کردن و یا جابجا کردن مواد
■ فشرده کردن گاز
■ فشرده کردن هیدروژن
■ اشباع سازی
■ فرآیند مرکب سازی و تولید حلال ها
■ تسمه نقاله نیوماتیک (بادی)
■ کمپرسورهای قابل حمل (پرتابل)
■ رآکتورها و خشک کردن رآکتورها
■ بازیابی حلال ها
■ تبخیر لایه نازک
■ تصفیه با استفاده از خلاء
■ بازیابی تبخیر، تقویت فشار گاز

از فرآیند تخمیر زیست – گازوئیل و فرآیند تبادل استری برای تولید زیست – سوخت بکار گرفته می شود. در هر دو فرآیند، از پمپ خلاء در مراحلی مانند تقطیر، تقطیر مجدد و تصفیه مورد استفاده قرار می گیرد.
با استفاده از هوای فشرده، انتقال حجم وسیعی از محصولات شیمیایی و مایعات، متضمن سرعت و ایمنی جابجایی این مواد نیز است.

فشرده کردن کلر با استفاده از کمپرسورها امکان پذیر می باشد. پس از بازیابی گاز کلر، این گاز توسط کمپرسور فشرده می شود. مایع آب بندی کننده، اسید سولفوریک غلیط است. در ساخت دستگاه هایی که با این اسید و گاز خطرناک در فرآیندهای گوناگون استفاده می کنند، مواد مخصوصی مورد استفاده قرار می گیرد تا با این دو ماه کاملا سازگار باشند و دچار خوردگی و آسیب قطعات و دستگاه ها نشوند.

در زمان پوشش دادن سطوح صنعتی، بخار فلزات تحت شرایط خلاء مدیریت می شوند. معمولا در اینگونه فرآیندها، بخار فلز به صورت یک لایه نازک بر روی سطح ماده قرار می گیرد. برای تحت فشار نگهداشتن بخار فلز از پمپ های خلاء استفاده می شود.

هوای فشرده در فرآیندهای شیمیایی دارای کاربردهای زیادی می باشد. در این فرآیندها از هوای پاک برای موارد زیر استفاده می شود:

■ فرآگرد هوا: از هوا در تماس مستقیم با محصولات برای پاکسازی، هوادهی و انتقال مواد و محصولات استفاده می شود.
■ دریچه ها، سوپاپ ها و سیلندرهای کنترل: تجهیزات و قطعاتی که برای تولید از آن ها استفاده می شود، توسط هوای فشرده کنترل می شوند.
■ مدیرت مواد: برای مدیرت مواد از سامانه های پمپاژ مایعات که توسط هوای فشرده کار می کنند، در محیط های ناپایدار (محیط هایی که مواد فرار وجود دارند) که در آن ها خطر انفجار وجود دارد استفاده می شود.
■ تولید نیتروژن: هوای فشرده از درون فیلترهای غشائی عبور داده می شود و بعد از جدا کردن آلودگی ها و گاز های دیگر موجود در هوای فشرده، نیتروژن به وجود می آید که در صنایع شیمیایی کاربردهای گوناگون و متنوعی دارد.
■ پرده های هوا: از هوای فشرده به عنوان یک پرده برای ایجاد یک فضای پاک و ایمن استفاده می شود.
■ خشک کردن محصولات: با مخلوط کردن هوای فشرده و پاک، فرآیند خشک کردن محصولات، به سرعت انجام می شود.

از پمپ های خلاء و کمپرسورها در آزمایشگاه ها، علوم زیستی، تاسیسات شیمیایی، سرما سازی، و صنایع دیگر، استفاده های گوناگون و متنوعی می شود.

یکی دیگر از کاربردهای کمپرسورها و پمپ های خلاء، خنک سازی سطوح به وسیله تبخیر کنترل شده آب و یا حلال های دیگر است.

کریستالیزاسیون (تبلور) فرآیندی می باشد که در طی آن یک ماده کاملا اشباع شده توسط فرآیند تبخیر و خنک سازی، بلو و یا کریستال را تشکیل می دهند. برای کنترل تبخیر و سرعت خنک شدن در تمامی طیف فشارهای گوناگون جهت کاهش بهای تمام محصول با پایین آوردن نقطه جوش مایعات از پمپ های خلاء استفاده می شود.

از زدایی فرآیندی می باشد که در طی آن گازهای حل شده و یا حبس شده از داخل محصولات و یا مایعات جدا می شوند. برای جداسازی بخار و سایز گازهای ناخواسته از درون مایعات از پمپ ختی خلاء استفاده می شود. این عملیات باعث تقویت ویژگی های فیزیکی محصول می شود و امکان فراآوری بیشتر محصول را ایجاد می کند و از آلودگی و خوردگی پیشگیری می کند.

■ گاز زدایی روغن ها جهت بهبود خلوص محصولاتی مانند روغن های هیدروکربنی، روغن ترانسفورماتورها، روغن توربین ها، روغن ترمزها، روغن های ترمزهای هیدرولیکی و غیره.
■ گاز زدایی چسب ها، خمیرها، رنگ ها برای جداسازی گازهای ناخواسته که ممکن است باعث سخت شدن و یا نزول کیفیت و یا فساد محصولات شوند.
■ گاز زدایی پلیمرها در قالب ها جهت دستیابی به محصولات با کیفیت بهتر و یا ورقه های عاری از حباب.
■ گاز زدایی آب برای مصارف پزشکی، مواد غذایی و دیگ های بخار.

تقطیر عبارتی می باشد از فرآیند جداسازی دو یا چند لایه ناهمگون و یا ناحیه که دما، فشار، ترکیب و یا وضع و حالت آن ها با یکدیگر متفاوت است. همینکه برج تقطیر وارد مرحله تراز کنش می شود، هر ناحیه دارای غلظت متفاوتی خواهد بود و بخاطر همین می تواند از مخلوط اصلی جدا گردد. به عبارت دیگر، برج تقطیر فضایی به وجود می آورد که هر یک از ترکیبات مایع قادر هستند با تغییر دادن در میزان خلاء و حرارت از ترکیبات دیگر جدا شود. سامانه خلاء بار غیر قابل تقطیر، آب و خرده ریزها را از سامانه خارج کرده و این فرصت را ایجاد می کند که ماده خام وارد فرآیند شده و از طریق برج تقطیر جداسازی انجام شود. گاز خارج شده از بالای برج، تقطیر شده و مایعات مجددا برای جداسازی بیشتر وارد برج تقطیر می شوند. این روش معمولا بر روی اسیدهای چرب، مونوگلیسریدها، ویتامین های A، E، روغن ها، استرها، پارافین ها، حشره کش ها، پلاستیک سازها و مواد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

خشک کردن فرآیندی می باشد که در آن از خلاء برای تبخیر مایعات از مواد جامد بدون آسیب رساندن، نقصان کیفیت و یا ایجاد فساد و یا اکسیده شدن ترکیبات فعال و یا بیولوژیکی استفاده می شود.

خشک کردن در فرآیند تولید محصولات دارویی و بیولوژیکی بسیار دارای اهمیت می باشد. این فرآیند برای جداسازی حلال ها، آب و مواد دیگر انجام می شود و معمولا برای این فرآیند به خلائی کمتر از 133 پاسکال در آخرین مرحله خشک کردن نیاز می باشد. باقی مانده محصول دانه دانه شده، مخلوط می شود و تحت فشار به قرص تغییر شکل خواهد داد. این فرآیند خشک کردن باعث رطوبت بسیار اندک در محصول می شود و همینطور باعث می شود تا آن را برای مدت طولانی تر بتوان نگهداشت.

در فرآیند پر کردن و انتقال مواد همانند پر کردن تیوب ها با کرم و یا خمیر دندان، از یک پمپ مایع کوچک برای خارج کردن هوا در طول فرآیند پر کردن استفاده می شود. همینطور برای انتقال مایعات برای پر کردن مخز از یک پمپ خلاء استفاده می شود و یک کمپرسور برای تخلیه آن مورد استفاده قرار می گیرد.

انتقال مایعات فرآیندی می باشد که از پمپ های طراحی شده مناسب این کار در آن مورد استفاده قرار می گیرد. این پمپ ها برای کار با مایعات با ویژگی خوردگی بسیار بالا که باید تحت فشار انتقال یابند، طراحی و ساخته شده اند. یکی از اصلی ترین خصوصیات این گونه پمپ ها این است که باید از آلوده شدن سامانه پیشگیری کنند و همینطور خلوص و ماهیت مایع مورد نظر را نیز حفظ کنند.

فشرده کردن گاز پیش از اینکه آن را درون شبکه لوله برای انتقال آن به محل های دیگر تزریق شود، جزو الزمات انتقال گاز به دیگر نقاط می باشد. فشرده کردن گاز این امکان را برای شما به وجود می آورد تا فضای مورد نیاز برای ذخیره کردن آن نیز کوچکتر شود.

فشرده کردن هیدروژن شامل بازیابی گاز هیدروژن هم می شود. بخاطر اینکه وزن مولکولی کم و قابل انفجار این گاز، انتخاب تجهیزات مناسب برای انجام اینکار، چالش برانگیز می باشد. شرکت پلاسما داتیس عرضه کننده پمپ ها و کمپرسورهای باکیفیت بالا مناسب جهت استفاده در عملیات و فرآیندهای یاد شده است.

اشباع سازی فرآیندی می باشد که طی آن محصول نهایی مانند سیم پیچ یک الکترو موتور وارد یک محفظه خلاء شده و بعد از آن یک ماده اشباع سازی مناسب همانند رزین بر روی سطح ماده تحت خلاء درون محفظه نفوذ می کند.

در صنایع تولید مرکب و حلال ها از محصولات ویژه و سامانه های مخصوص مانند صنایع دریایی، بازوهای بارگیری جاده و واگن های باری، رابط ها، آداپتورها، رابط های هیدرولیکی و سامانه های انشعابی مورد استفاده قرار می گیرد.

در تسمه نقاله نیوماتیک و یا بادی از کمپرسورها و یا پمپ های خلاء و سامانه های مرکزی جهت انتقال ایمن و اقتصادی مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند. این روش، انتقال مواد عاری از گرد و غبار و هدر رفت را با طراحی ساده یک شبکه لوله ای بدون ایجاد تغییری در شکل و دفورمه شدن مواد مذبور را ضمانت می کند.

در صنایع شیمیایی، پایانه های ذخیره نفت و گاز، جاهایی که کشتی ها برای بارگیری محصولات منتظر هستند، سال هاست که از کمپرسورهای قابل حمل استفاده می شود. این کمپرسورها قابلیت انعطاف پذیری، اطمینان و کارایی بالایی دارند و منبع تامین هوای فشرده قابل جابجایی می باشند که به راحتی می توان آن ها را به محیطی مناسب و ایمن انتقال داد و در آن جا مستقر کرد. همینطور می توان از آن ها جهت فرآیندهای پاکسازی، بخش های که نمی توان از جریان برق استفاده کرد، بهره لازم را برد.

رآکتورها در صنایع داروسازی، شیمیایی و تولید عطر بسیار پر کاربرد هستند. از خلاء برای کاهش و کنترل حرارت واکنش، خارج کردن محصولات حاصل از واکنش شیمیایی، کاهش هزینه ها، کنترل و ارتقاء کیفیت محصولات استفاده می شود. آرایه های گسترده ای از فرآیندهای شیمیایی وجود دارند، همانند: واسطه های داروسازی، واکنش های شیمیایی جهت خنثی سازی و جذب، جدا سازی و شکافتن هیدروکربن ها و سایر ترکیبات شیمیایی و ترکیب مواد شیمیایی که همگی دارای فناوری پمپ مایع حلقوی هستند.

بازیابی حلال ها دربرگیرنده سامانه های خلاء هستند که ترکیبات آلی فرار را بدون آزاد کردن آن ها در اتمسفر، مکیده و مورد بازیابی قرار می دهند. معمولا از همان ترکیبات آلی فرار که در داخل پمپ های خلاء تقطیر شده اند، به عنوان مایع آب بندی پمپ استفاده می شود. بنابراین، محصول خالص به صورت مایع مورد بازیابی قرار می گیرد. این فرآیند باعث کاهش متصاعد شدن این گازها به محیط زیست می شود و محصولات ارزشمندی را مورد بازیابی قرار می دهد.

تبخیر لایه نازک فرآیندی می باشد که مواد در طی آن از یکدیگر جدا می شوند، این مواد دارای نقطه جوش بسیار نزدیک به هم هستند. به این فرآیند همینطور تبخیر مولکولی هم گفته می شود. برای انجام اینکار از سامانه های خلاء نیز استفاده می شود.

تصفیه خلاء و یا فیلتراسیون خلاء به فرآیندی گفته می شود که در طی آن رطوب حاصل از تصفیه در یک گیرنده فیلتر خلاء، جمع آوری می شود و دوباره به درون سامانه وارد می شود. در این سامانه ها اگر اختلالی ایجاد شود مقادیری از مایع احتمال دارد که به سامانه خلاء وارد شوند که ناشی از خرابی پمپ تصفیه است. همینطور مواد جامد و نرم جدا شده از صافی، قادر هستند به سامانه خلاء وارد شوند. در هر دو حالت، مایع و تکه های جامد باعث آسیب دیدگی و تخریب پمپ حلقوی نمی شوند و موجب بهبود و ارتقا کلی قابلیت اطمینان سامانه فیلتراسیون و یا تصفیه خلاء می شوند. برای اینکه آلودگی گازهای استخراج شده به حداقل برسد در زمان فرآیند تصفیه، گیف وسیعی از مایعات آب بند سازگار با فرآیند بخار قادر هستند برگزیده شوند و از آن ها استفاده شود.

بازیابی بخار / فشرده کردن گاز فرآیندی است که در طی آن گازهای خارج شده از مخازن ذخیره، جذب می شوند. برای حفاظت از مخازن ذخیره، سطح خلاء مخازن با دقت مورد پایش قرار می گیرند. معمولا فشار تخلیه پایین می باشد. در این فرآیندها، گازها به فرآیند مربوط باز می گردند و یا بعد از مایع شدن به مخازن ذخیره بازگردانده می شوند.

پلاسما داتیس عرضه کننده کمپرسورها و پمپ های خلاء متناسب با نیازهای مشتریان گرامی می باشد. این دستگاه ها ساخته شده توسط با سابقه ترین و معروف ترین کارخانجات اروپایی و آمریکایی منطبق با بالاترین استانداردهای جهانی می باشند.

اشتراک گذاری
دانلود کاتالوگ