صنایع کشاورزی شیلات و دامپروری

صنایع کشاورزی شیلات و دامپروری

صنایع کشاورزی، شیلات و دامپروری

صنایع کشاورزی ، شیلات و دامپروری

کمپرسورها در صنعت کشاورزی، شیلات و دامپروری دارای کاربردهای فراوانی هستند. از جمله این کاربردها می توان به استفاده از آن ها در کارخانجات تولید اوره اشاره کرد. همینطور لازم است بدانید که اور پیش نیاز بسیار مهم و ضروری در تولید انواع کود است که به منظور افزایش تولید محصولات کشاورزی تولید شده و در سطح گسترده ای از آن استفاده می شود. همینطور از کمپرسورها و مولدهای اکسیژن و نیتروژن در مزارع و مراکز پرورش ماهی، میگو، سایر آبزیان، مرکز دامپروری و مرغداری و نیز کشتارگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

از کمپرسورهای ساخت کمپانی J.P.Sauer & Sohn Maschinenbau GmbH استفاده های مختلفی در کشاورزی، شیلات و پرورش آبزیان دیگر مانند میگو و دامداری و دامپروری می شود. در طراحی کمپرسورهای ساور، عملکرد 7/24 بدون خرابی، هزینه های پایین تعمیر، کارکرد و نگهداری، عملکرد در شرایط آب و هوایی سخت با رطوبت بالا و گرما و سرمای زیاد همه لحاظ شده اند تا در آخر بتوانند محصولی باکیفیت عالی، بادوام و قابل اطمینان را به مشتریان تحویل دهند.

کمپرسورهای هوا، مولدهای اکسیژن و نیتروژن و تجهیزات هوای پاک در کشاورزی، شیلات و دامپروری، در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

کشاورزی و دامپروری:

امروزه از هوای فشرده و هوای فشرده پاک در صنایع کشاورزی و دامپروری، ماشین آلات و فرآیندهای بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند. از هوای فشرده در دسترس برای مصارف گوناگون و گسترده ای در زمینه کشاورزی و دامپروری بهره گیری می شود که بدون وجود آن، تولیدو فراآوری تقریبا غیرممکن می باشد.

در بخش کشاورزی و دامپروری برای تولید حجم بالایی از هوای فشرده برای استفاده در تجهیزات، وسائل و ابزارآلات کشاورزی و دامپروری از کمپرسورهای هوای فشرده و تجهیزات هوای پاک استفاده می شود که به شرح زیر هستند.

■ دستگاه های خودکار اسپری محصولات کشاورزی
■ دستگاه های خودکارصنایع لبنی مانند شیر دوش ها
■ تسمه نقاله های مخصوص انتقال محصولات
■ ماشین های بادی، نیوماتیک جابجایی مواد و محصولات
■ پر کردن تایر وسایل نقلیه
■ سرویس و نگهداری ماشین آلات و تجهیزات
■ حمل و نقل مازاد مواد غذایی، غلات و محصولات دیگر به سیلوها
■ تهویه گلخانه های صنعتی

و کاربردهای فراوان دیگری که به طراحی و ماشین آلات و دستگاه های بکار گرفته بستگی دارند، دارای تنوع و گستردگی فراوانی هستند.

پرورش آب زیان:

پرورش ماهی و میگو، از جمله صنایعی می باشند که به دستگاه های مولد اکسیژن وابستگی زیادی دارند. در این صنعت از حوضچه ها، مخازن بزرگ، استخرها و محفظه های گوناگون برای تولید مثل و پرورش ماهی استفاده می شود. وقتی که ماهی ها بزرگ می شوند، تراکم ماهی ها در حوضچه های پرورش به سرعت افزایش پیدا می کند و همین موضوع موجب می شود که ماهی ها نیاز بیشتری به اکسیژن داشته باشند. با افزودن اکسیژن به این حوضچه ها، از تلف شدن ماهی ها جلوگیری می شود و همینطور موجب رشد سریع تر و سالم تر آن ها می شود. همچنین اگر اکسیژن اشباع شده در آب بیشتر از 90% باشد، نرخ تلف شدن آن ها تا کمتر از 1% هم کاهش پیدا می کند.

نیتروژن در کشاورزی

نیتروژن، یکی از اصلی ترین مواد مغذی برای رشد و تولید محصولات کشاورزی می باشد. همینطور نیتروژن مهمترین ماده مغذی برای رشد و تولید محصولات کشاورزی است که تولید کننده و کشاورز، می توانند مقدار آن را به راحتی کنترل کنند. این ماده در اشکال شیمیایی بسیار متنوعی وجود دارند و در چرخه زیستی و کشاورزی بسیار موثر هستند. شکل نیتروژن، تعیین کننده قابلیت استفاده گیاهان و سایر محصولات کشاورزی از آن است. پایداری این محصولات تحت تاثیر تهیه و تامین نیتروژن قابل استفاده برای گیاه و نرخ هدر رفت آن در خاک است.

نیتروژن برای فرآیند فتوسنتر بسیار ارزشمند می باشد و از آن جایی که اصلی ترین جزء ساختار کلروفیل است، نقش پر رنگی در فرآیند تولید انرژی و مواد غذایی در گیاه دارد. نیتروژن همچنین جزء مهم پروتئین گیاهی و حیوانی است که در ساختار ژنتیکی دی ان ای و آر ان ای موجودات زنده وجود دارد و نقش بسیار مهمی در دوره رشد سریع آن ها دارد.

گیاهان و محصولات کشاورزی با جذب نیترات و یون های آمونیوم از طریق ریشه هایشان، از نیتروژن استفاده می کنند. این موجودات بیشترین نیتروژن جذب شده را برای تولید پروتئین و اسید نوکلئیک استفاده می کنند.

گاز نیتروژن (N2):

78% اتمسفر از گاز نیتروژن تشکیل شده است. اگرچه بصورت مستقیم برای گیاهان از آن نمی توان استفاده کرد اما بصورت مستقیم در تولید و ساخت کودهای صنعتی و تثبیت نیتروژن از آن استفاده می شود.

مولدهای نیتروژن:

از هوای فشرده تامین شده توسط یک کمپرسور برای تولید نیتروژن استفاده می شود. این هوای فشرده در ابتدا از تعدادی فیلتر عبور داده می شوند تا آلودگی های آن نیز برطرف شود. بعد از آن وارد دستگاه مولد نیتروژن می شوند و در آنجا بعد از عبور از فیلتر، اکسیژن و دی اکسید کربن از آن جدا شده و گاز نیتروژن با خلوص بیشتری تولید می شود.

تولید آمونیاک (NH3):

در گاز آمونیاک، نیتروژن وجود دارد. از این گاز نمی توان برای گیاهان استفاده کرد، هر چند در چرخه نیتروژن در خاک نیز دخیل می باشد. در تولید کود حاوی نیتروژن، از آمونیاک بعنوان ماده شیمیایی پایه استفاده می شود. آمونیاک با استفاده از آب، هوا و انرژی بدست میاد. فرآیند استفاده از هیدروکربن های سبک مانند گاز طبیعی کارآمد ترین و مقرون به صرفه ترین راه تامین انرژی لازم برای تولید آمونیاک در برخی از کشورها است. فشار لازم مورد نیاز برای تولید و تصفیه گاز ترکیبی برای این کار بین 23 تا 34 بار است.

نیترات (NO3-):

همانگونه که از فرمول نیترات استنباط می شود، شکل یونی از نیتروژن است که رایج ترین شکل در دسترس آن برای استفاده گیاهان و سایر محصولات کشاورزی می باشد. این شکل از آن قابل حمل و قابل آب شویی است و معمولا محصول نهایی از تبدیل مواد آلی به معدنی بدست می آید.

کارخانجات تولید اوره:

امروزه اوره به بخش جدا نشدنی در بسیاری از صنایع فراآوری تبدیل شده است و هر روز به تعداد کارخانجات تولید اوره افزوده می شود. در این ارتباط، صنایع تولید کود، بزرگترین سهم را به خود اختصاص داده اند، کاربرد انواع کود، پیش نیاز اصلی و ضروری برای افزایش تولید محصولات کشاورزی جهت جوابگو بودن به این نیاز روز افزون مواد غذایی در سراسر دنیا می باشد.

پلاسما داتیس عرضه کننده کمپرسورهای متنوع با ظرفیت های هوا دهی و فشار های گوناگون و همچنین مولد های نیتروژن، اکسیژن و هیدروژن و تجهیزات هوای پاک برای استفاده در صنایع نامبرده ساخته شده توسط با سابقه ترین و معروفترین کارخانجات اروپایی و آمریکایی می باشد.

اشتراک گذاری
دانلود کاتالوگ