صنعت فلزکاری

صنعت فلزکاری

صنعت فلزکاری

صنعت فلز کاری

این حقیقت که روند مدرن تولید، موجب افزایش سرعت فراآوری ها شده است و به همین علت تولید کارآمدتر و کم هزینه تر شده است و به این موضوع به این معنی است که تولید کنندگان برتری رقابت آمیز مهمی را به مشتریان خود ارائه می دهند.

این کمپرسورهای J.P.Sauer & Sohn Maschinenbau GmbH در زمینه عمل آوری فلزات هستند که به شما امکان استفاده از این برتری ها را می دهند. برای مثل بهره مندی از کمپرسورهای ساور نه تنها موجب تامین گازهای مورد نیاز در صنعت می شود بلکه بازیافت – جمع آوری و ذخیره و استفاده دوباره از آن ها را در مراحل بعدی تولید امکان پذیر می کنند.

برش کاری با لیزر:

سال های زیادی است که از لیزر برای برش فلزات استفاده می کنند و جایگزین بسیار مناسبی برای روش های مکانیکی می باشد. این روش امتیازات بیشتری نسبت به روش های مکانیکی به خود اختصاص داده است. برای مثال می توان به کوتاه تر شدن زمان فرآیند برش و قطعات و سطوح بریده شده، فاقد اضافات و سطوح ناخواسته ایجاد شده ناشی از برش با دستگاه های مکانیکی اشاره کرد.

برای اینکه به بالاترین کیفیت در برش دست یابید باید محیط استفاده از لیزر عاری از هرگونه هوا باشد. برای اینکه به این موضوع دست پیدا کنید می توانید از گاز نیتروژن در محیط لیزر استفاده کنید. این گاز ترجیحا در محیط مورد استفاده تولید می شود و برای این منظور، روش نوسانات جذب سطحی (Pressure Swing Adsorption, PSA) یا ایجاد لایه نازکی از گاز نیتروژن بر روی سطوح برش، کاربرد دارد. این روش در تولید کننده این اطمینان را ایجاد می کند که دیگر نیاز به تامین کاز مورد نیاز از خارج از مبدا تولید را نخواهد داشت.

پس از فرآیند PSA و تولید گاز مورد نیاز، از کمپرسورهای J.P.Sauer & Sohn Maschinenbau GmbH جهت تقویت فشار گاز در دامنه psi  4350-580 که معادل 40 تا 300 bar است، استفاده می شود.

فشار بالاتر از 4350 که معادل 300 بار می باشد، برتری ویژه ای را با خود دارد که آن هم ذخیره سریع حجم بالایی از گاز مورد نیاز است که موجب برطرف شدن احتیاج چند روزه به این گاز می شود. زمانی که از فشار بالای 4350 بار برای تزریق گاز فشرده در جهت مخالف جاذبه مورد نیاز می باشد.

کمپرسورهای فشار متوسط و فشار بالا، از کاربردهای زیادی در صنعت فلزکاری برخوردار هستند. از کمپرسورها، فیلترهای صنعتی، جداسازها، خشک کن ها و سایر تجهیزات هوای پاک برای استفاده در تولید و فراآوری فلزات، آلیاژها و غیر فلزات استفاده های گسترده ای می شود. تقریبا 35 – 40% انرژی مورد نیاز این صنایع توسط هوای فشرده تامین می شود.

از کمپرسورها در صنعت فلزکاری برای موارد زیر استفاده می شود:

■ رسوب زدایی
■ افزایش فشار هوا برای فرآیندهای تولید فولاد
■ استفاده از گازهای آرگون و نیتروژن برای کنترل کربن به هنگام تولید فولاد
■ ذوب در خلاء
■ کنترل و محرک ها
■ بالابرنده ها
■ تامین انرژی لازم برای ایستگاه های مونتاژ
■ تامین انرژی برای ابزار آلات بادی
■ ذوب تزریقی
■ اسپری

رسوب زدایی:

برای پاکسازی سطح محصولات پیش از شکل دهی، نورد سرد و یا عملیات اندود کردن، رسوبات حاصل از نورد، زنگار، اکسیدها، روغن، چربی و گرد و خاک توسط مواد شیمیایی و هوای پرفشار از سطح فولاد مورد پاکسازی قرار می گیرند.

افزایش فشار:

برای تولید فولاد و تغییر میزان کربن آن در کوره های بلند، فشردن فولاد به درون دستگاه نورد و فراآوری محصولات فولادی و آهن، هوای فشرده مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از گاز آرگون و نیتروژن:

از گازهای آرگون و نیتروژن برای فرآوری کربن موجود در فولاد و سایر محصولات دارای ترکیبات کربن استفاده می شود. فرآوری فلزات با حرارت شامل فرآیندهایی می باشد که طی آن ها، ویژگی ها و خصوصیات فیزیکی و شیمیایی مواد دچار تغییر می شود. برای به وجود آوردن اتمسفر محافظ برای انجام این فرآیندها، از یک اتمسفر ترکیبی که یا در محل تولید می شود و یا با استفاده از گازهای نیتروژن، آرگون، دی اکسید کربن و یا ترکیبی از همه این گازها بدست می آید، مورد استفاده قرار می گیرند. نیتروژن و آرگون تحت فشار زیاد برای فراآوری گرم در خلاء در کوره ها در زمان مرحله خنک سازی مورد استفاده قرار گیرند.

ذوب در خلاء:

از روش ذوب در خلاء برای تولید آلیاژهای با کیفیت بالا که در صنایع هوا – فضا، تولید انرژی، تجهیزات پزشکی و خودروسازی استفاده می شوند، مورد استفاده قرار می گیرند. این موضوع باعث می شود که تولید کنندگان فلزات، کنترل بیشتری بر ترکیبات شیمیایی آلیاژ مذبور داشته باشند. همینطور این رویکر باعث می شود که محصول نهایی پاک تر، متحد الشکل تر و ویژگی های ممتاز تری در صنایع گفته شده داشته باشد. ذوب در خلاء، باعث تولید محصولات با زیرساختارهای با خلوص بالا می شود.

کنترل کننده ها و محرک ها:

امروزه بسیاری از صنایع از هوای فشرده برای دستگاه های کنترل و محرک های نیوماتیک (بادی) به منظور عملکردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. محرک های نیوماتیک یا بادی دستگاه هایی هستند برای سامانه های خودکار، ماشین آلات و فرآیندهای گوناگون، نیرو و حرکت تامین می کنند. این دستگاه های بادی، دارای طراحی های گوناگون می باشند و در طیف گسترده ای از صنایع از آن ها استفاده می شود. بسیاری از آن ها دارای طرح و عملکرد ساده، قیمت ارزان، سهولت در نصب و بکارگیری هستند و انتخابی بسیار مناسب برای ایجاد یک حرکت خطی و قدرتمند می باشند. این دستگاه ها بصورت سیلندر با عملکرد یگانه، سیلندر با عملکرد دوگانه، سیلندرهای مغناطیسی، سیلندرهای بدون میله، محرک های دوار، سیلندرهای گیره ای و طراحی های مختلف برای کاربردهای گوناگون در صنایع مختلف، تولید و راهی بازار می شوند.

بالابرهای نیوماتیک (بادی):

در صنایع گوناگون از جمله صنعت فلز کاری از سال های اولیه 1900، استفاده از بالابرهای بادی شروع شده است. بکارگیری هوای فشرده برای بلند کردن و جابجایی مواد از آن زمان تا کنون تغییرات و تحولات زیادی را به وجود آورده است، امروزه فناوری پیشرفته این امکان را ایجاد کرده اند تا بارهایی به وزن 120 تن را جابجا کنند. بعضی از این بالابرها دارای درجه بندی مخصوص استفاده در صنایع غذایی است. همینطور امروزه این بالابرها با امکانات گسترده و وسایل جانبی مختلف برای کاربردهای متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند.

تامین نیرو برای ایستگاه های مونتاژ:

برای تامین نیروی محرکه برای ابزار آلات و تجهیزات نیوماتیک و یا بادی از هوای فشرده برای ایستگاه های مونتاژ در صنایع مختلف استفاده می شود. یکی از ویژگی های ابزار آلات بادی این می باشد که سرعت مغییر و گشتاور نامحدودی دارند و قادر هستند تا در مدت زمان بسیار کمی به سرعت و گشتاور مورد نظر دست پیدا کنند. همینطور این ابزارها بخاطر دلایل ایمنی از جمله عدم تولید جرقه در زمان کار و تولید گرمای بسیار کم در زمان عملکرد مورد انتخاب قرار می گیرند.

قالب تزریقی:

در این روش تولید و ساخت، فلز مذاب درون قالب ریخته می شود و بعد از آن خنک و سخت می شوندو بعد از سر شدن شکل قالب مذبور را به خود می گیرند. از این روش قالب گیری بصورت گسترده ای جهت ساخت انواع قطعات، پنل های بدنه خودروها، چرخ دنده ها و سایر محصولات استفاده می شود.

اسپری:

برای تامین هوای فشرده از کمپرسورهای هوای فشرده برای دستگاه های اسپری رنگ و مواد پوششی دیگر استفاده می شود. بعد از اینکه هوای فشرده از فیلترهای گوناگون، جداسازها و خشک کن ها، عبور می کنند، تصفیه شده و آلودگی های آن که شامل ذرات گرد و غبار، بخار آب، بخار روغن، رطوبت و سایر آلاینده ها است، که جذب و خارج می شود. بعد از آن هوای فشرده پاک و خشک خنک شده برای دستگاه های اسپری رنگ و سایر پوشش ها برای محصول نهایی مورد استفاده قرار می گیرند.

پلاسما داتیس عرضه کننده کمپرسورهای فشار متوسط و فشار بالا، فیلترهای صنعتی، جداسازها و انواع خشک کن با فناوری های گوناگون ساخت معتبرترین کارخانجات اروپایی و آمریکایی، متناسب با نیازهای خاص صنعت شما می باشد.

اشتراک گذاری
دانلود کاتالوگ