صنعت مواد شوینده و پاک کننده

صنعت مواد شوینده و پاک کننده

صنعت مواد شوینده و پاک کننده

صنعت مواد شوینده و پاک کننده

از کمپرسورهای هوای فشرده در صنایع و کارخانجات تولید کننده مواد شوینده و پاک کننده نیز همانند صنایع دیگر برای راه اندازی ماشین آلات و تجهیزات جزء لاینفک فرآیند تولید است.

کمپرسورها، تجهیزات و سامانه های هوای پاک، خشک کن های غشایی، تبریدی، جذبی و هیبریدی از جمله دستگاه ها و وسایلی می باشند که در صنایع تولید و ساخت مواد پاک کننده و شوینده از کاربردهای گسترده ای برخوردار هستند.

از کمپرسورهای هوای فشرده در صنایع گفته شده به منظور استفاده در موارد زیر استفاده می شود:

■ بارگیری و تخلیه مخازن و تانکرها
■ هوای فشرده مورد استفاده برای راه اندازی و فرمان
■ بخش تولید قالب های دمشی تولید بطری های پت
■ تصفیه و بازیافت پسآب صنعتی کارخانه
■ سامانه تسمه نقاله بادی (نیوماتیک)
■ ابزار نیوماتیک
■ تامین هوای فشرده برای تجهیزات هوای پاک
■ تامین هوای فشرده برای جابجایی و انتقال مواد خام و محصولات
■ بخش ساخت و تولید ظروف و بطری های پلاستیکی
■ گاز مورد نیاز برای خشک کردن بخش PTA (Purified Terephthalic Acid) اسید ترفتالیک خالص

بارگیری و تخلیه مخازن و تانکرها:

معمولا برای تخلیه و بارگیری مخازن و تانکرهای حاوی مواد اولیه و محصولات نهایی در کارخانجات تولید کننده مواد شوینده و پاک کننده، یک سامانه هوای فشرده با فشار 3 بار مورد استفاده قرار می گیرد.

هوای فشرده مورد استفاده برای راه اندازی و فرمان:

معمولا در صنایع نامبرده شده یک سیستم هوای فشرده با فشار 7 بار برای تامین هوای فشرده مورد نیاز برای راه اندازی و فرمان دستگاه ها، ماشین آلات، سوپاپ ها، دریچه ها و سیلندرهای کنترل در قسمت های متنوع تولید، استفاده می گردد.

هوای فشرده مورد نیاز در فرآیند تولید:

هوای فشرده پاکی که بعد از پاکسازی و جداسازی آلودگی ها در تماس مستقیم با محصول استفاده می شود، به منظور پاکسازی، هوادهی، مخلوط کردن، جابجایی و انتقال مواد و سایر کاربردهای دیگر، مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید بطری های پت:

ماشین های قالب دمشی که به منظور تولید بطری های پت استفاده می شوند، معمولا با هوای فشرده با فشار 11 بار برای تولید این بطری ها، کار می کنند. برای نگهداری پودرها و مواد شوینده و مایعات پاک کننده مانند شامپو، مایع ظرفشویی، مایع دستشویی و غیر از این بطری ها در کارخانجات تولید مواد شوینده و پاک کننده و همینطور در کارخانجات تولید کننده نوشابه های غیر الکلی و گاز دار و آب معدنی و آب میوه مورد استفاده قرار می گیرند.

تصفیه و بازیافت پسآب صنعتی کارخانه:

در صنایع تولید مواد شوینده و بهداشتی نیز همانند صنایع دیگر، تمایل به بازیافت و تصفیه پسآب صنعتی بدست آمده از فرایند تولید در قسمت های مختلف و استفاده دوباره از آن به عنوان آب صنعتی در مراحل گوناگون و قسمت های مختلف تولید، با افزایش رو به رو می باشد. سازمان ها و نهادهای محافظ و مراقب محیط زیست در هر کشوری، مقررات و آیین نامه های خاصی را در ارتباط با الزامات کیفی آب برای تصفیه پسآب های صنعتی و تخلیه و تصفیه آن، در نظر گرفته می شود. امروزه تقریبا هر کارخانه تولید کننده مواد شیمیایی و شوینده و بهداشتی مطابق آیین نامه ها و قوانین تعیین شده تویط سازمان ها باید تاسیسات تصفیه پسآب متناسب با ویژگی های خاص صنعت خود را راه اندازی کنند و بعد از آن تصفیه پسآب حاصل از فرآیند تولید آن را دوباره به چرخه استفاده در کارخانه خود، بازگرداند.

سامانه تسمه نقاله بادی (نیوماتیک):

فناوری امروز و افزایش روز افزون بهای الکتریسیته جهت استفاده در تولید و نگرانی هایی از قبیل افزایش روز افزون کره زمین و انتشار دی اکسید کربن ناشی از استفاده از سوخت های فسیلی در نیروگاه های برق، استفاده از انرژی و راهکارهای ارزانتر، ایمن تر و سازگارتر با محیط زیست جهت جابجایی مواد اولیه و محصولات در صنایع گوناگون را نیز لازم دارد. این انرژی به وجود آمده که امروزه به نیرو و یا ابزار چهارم در صنایع شناخته می شود، هوا فشرده است. سامانه های تسمه نقاله بادی یا نیوماتیک که از هوای فشرده برای جابجایی مواد کمک می گیرند، به مراتب ارزان تر، قابل اطمینان تر و مقرون به صرفه تر از انرژی الکتریکی است. این سامانه ها، نرخ جابجایی را افزایش داده و باعث بهبود کارایی می شود. همچنین باعث از میان برداشتن خرابه سامانه انتقال، کاهش هزینه های تولید و نگهداری، افزایش بهره وری و سود آوری می شود و با عرضه یک سامانه خودکار جهت بارگیری و تخلیه مخازن و تانکرهای حاوی مواد اولیه و محصولات باعث تقویت فرایند تولید و همینطور افزایش قابلیت اطمینان مراحل مذبور می شود.

ابزارهای نیوماتیک یا بادی:

برای استفاده در ابزارهای بادی از هوای فشرده تولید شده توسط کمپرسور استفاده می شود. از آن جایی که وجود هرگونه آلودگی، ذرات حاصل از خوردگی قطعات سامانه هوای فشرده، گرد و غبار و قطرات و بخار آب و روعن، باعث خرابی قطعات و دستگاه ها و همینطور عمر مفید آن ها را کاهش می دهد. آلودگی های مذبور توسط صافی های متنوع و سامانه های تصفیه هوای پاک از سیستم جدا سازی شده و هوای تولیدی جهت استفاده در این ابزارها، هوایی پاک، خشک و عاری از هرگونه آلودگی می باشد.

هوای فشرده پاک:

معمولا برای دستگاه های خودکار در فرآیند تولید صنایع مختلف از هوای فشرده پاک و عاری از هرگونه ناخالصی و یا سیگنال های نیوماتیک (بادی) استفاده می گردد. از این هوای فشرده جهت برداشتن، فشرده کردن، مخلوط کردن، جابجا کردن، خشک کردن، جایگذاری کردن مواد، محصولات نهایی و بطری ها مورد استفاده قرار می گیرند. هوای محیط بعد از اینکه از صافی ها عبور داده می شوند در کمپرسور به میزان مورد نظر فشرده می شود و با کمک تجهیزات هوای پاک مانند خشک کن ها و جداسازها به عنوان هوای فشرده پاک مورد استفاده دستگاه های مربوطه قرار می گیرد. سامانه هوای پاک فشرده معمولا شامل فیلترها، کمپرسورها، جداسازها، افتر کولرها (پس خنک کننده)، اینتر کولرها (میان خنک کننده ها) و خشک کن ها است.

هوای فشرده برای جابجایی و انتقال:

هوای خشک فشرده در بسیاری از صنایع و سامانه ها جهت انتقال مواد پودری شکل و بصورت گرانول (دانه ای)، مانند صابون، پودرهای شوینده، رازک و اوره و ... مورد استفاده قرار می گیرد. هوای فشرده ای که در این بخش ها استفاده می شود باید خشک، پاک و عاری از هرگونه آلودگی باشد. هر مقدار رطوبت و هر نوع آلودگی می تواند باعث انسداد مجاری انتقال، کیفیت پایین محصولات نهایی که هدر رفت زمان، مواد اولیه و یا مردود شدن محصول به لحاظ کیفیت پایین را با خود به دنبال خواهد داشت.

بخش تولید ظروف پلاستیکی:

هوای فشرده در صنایع و بخش تولید مواد و ظروف پلاستیکی و بطری های پت از واجبات ماشین های قالب دمشی، تزریقی و فرآیندهای دیگر است. در همه ی سامانه های مذبور، هوای فشرده پاک، خشک، عاری از آلودگی، با ثبات و قابل اطمینان با فشار مناسب برای ماشین آلات و کاربردهای مورد نظر است. در بخش تولید بطری های پت با رویکرد دمشی، ماشین های تولید دوار با سرعت بالا با کمک هوای فشرده با فشار 42 بار 20000 بطری در ساعت تولید می شوند.

گاز مورد نیاز برای خشک کردن:

از جریان گاز خنثی در فرآیند اسید ترفتالیک خالص برای جابجایی و انتقال، دمیدن تجهیزات، پوشش مخازن و عملیات هوادهی پودر، استفاده می شود، به همین خاطر جهت گاز خنثی از آن استفاده می شود باید خشک و پاک باشد. اسید ترفتالیک خالص ماده اولیه با کارایی بالا جهت ساخت مواد پلاستیکی چند منظوره همانند پلی بوتیل ترفتالیت، پت و پلی تری متیلن ترفتالیت است.

پلاسما داتیس عرضه کننده انواع کمپرسور با فشارهای خروجی گوناگون، کمپرسورهای بدون روغن، مولد های اکسیژن و نیتروژن، متناسب با الزامات و مشخصات فنی و استانداردهای خاص صنایع شوینده و پاک کننده و محصولات زیبایی می باشد.

اشتراک گذاری
دانلود کاتالوگ