صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

صنعت نفت و گاز

نهایت قابلیت اطمینان و ایمنی فرآیند

سال های طولانی است که کمپرسورهای مستحکم، قابل اطمینان و کارآمد ساور بخش مهمی از نیازهای تجهیزات و دستگاه های بکار گرفته شده در صنایع نفت و گاز را در حفاری، استخراج، پالایش و تولید و سایز بخش ها را تامین می کنند. این کمپرسورها هم در سکوهای نفتی واقع در دریاها و اقیانوس ها و هم در پالایشگاه ها و سایت های استخراج نفت و گاز در خشکی بسیار کاربردی و قابل اطمینان هستند و موفق شده اند که به خوبی رضایت کامل مشتریان ساور را بدست بیاورند. این شهرت جهانی بخاطر عملکرد بدون وقفه با نهایت اطمینان و ایمنی فرآیند حتی در سخت ترین و دشوارترین شرایط کاری است. کمپرسورهای ساور با ظرفیت ها و فشارهای گوناگون برای گازهای مختلف طراحی شده اند و از آن ها می توان در صنایع بالادست، میان دست و پایین دست تمامی صنایع نفت و گاز استفاده کرد.

پایبند به تعهد خود مبنی بر قابلیت اطمینان کمپرسورهای ساور تا 500 بار فشار هر زمان و در هر مکان و هر نوع گاز، کمپانی ساور به مشتریان فعال خود در صنایع نفت و گاز، کمپرسورهایی با بالاترین کیفیت، بهسازی شده مطابق نیازهای مشتریان عزیز خود ارائه می دهد. توان کمپرسورهای ساور، مطابق نیازهای مشتری و شرایط محیطی می توانند با روغن و یا بدون روغن باشند و دامنه ترکیب قدرت – فشار – ظرفیت.

کمپرسورهایی که ما به مشتریان خود ارائه می دهیم مطابق به نیاز و شرایط محیطی قادر هستند بسیار گسترده و فراگیر باشند و به همین دلیل مشتریان ما می توانند تمامی چالش های موجود در صنایع نفت و گاز را به راحتی مدیریت کنند.

بالا دست

بالا دست

تخصص در اکتشاف و استخراج

با توجه به اینکه هر روزه عملیات اکتشاف و استخراج (E&P) از نظر فنی با چالش های جدیدی روبرو می شود، راه حل ها و مهارت های قابل اطمینان ما همه روزه ارزش بیشتری پیدا می کنند. چه در جستجوی منابع بالقوه، یا در حال اکتشاف منابع نوید بخش و یا در مراحل پایانی استخراج منابع موجود باشید، کمپرسورهای ساور قادر هستند که تمام نیازهای شما را پاسخگو باشند.

ساور یکی از متخصصین پیشتاز در زمینه اکتشافات لرزه ای در تمام دنیا است. کمپرسورهای با کارایی بسیار فراوان سری 6000، 5000، HURICAN تامین هوای فشرده متناسب با فشار بالا برای تغذیه تفنگ بادی را تضمین می کنند. علاوه بر این، اگر شما به کمپرسور برای جبران حرکات ناشی از امواج در سکوهای اکتشاف و استخراج هستید و یا اینکه برای چکش بادی در زیر آب و یا تقویت فشار نیتروژن، به کمپوسور احتیاج دارید، به راحتی می توانید در این زمینه به دانش و تجربه فنی وسیع ما اعتماد کنید.

کمپرسور برای اکتشافات لرزه ای

تامین انرژی برای اکتشافات نفت و گاز

از تفنگ های بادی لرزه نگاری که در پشت کشتی کشیده می شوند، برای پیدا کردن منابع نفت و گاز در زیر بستر دریا استفاده می شود. این تفنگ های بادی دارای باله های فلزی هستند که می توانند هوا با فشار بسیار زیادی را در زیر آب آزاد کنند. حباب های هوا منبسط شده و امواج لرزه ای تولید می کنند که به بستر دریا می رسند. انعکاس این امواج توسط دستگاه ثبت می شوند که در نهایت اطلاعات دقیقی در مورد ساختار بستر دریا و احتمال وجود منابع نفت و گاز بدست می آیند. کاربران لرزه نگاری، موسسات اکتشافی و پژوهشی، تعمیرگاه ها و کارخانجات کشتی سازی از جمله مشتریان کمپرسورهای ساور می باشند که آن ها در تامین هوای فشار بالا برای تفنگ های بادی کاربرد دارند.

دامنۀ محصولات: HURICANE, 5000 series, 6000 series
مدل ها: Basic
حجم هوادهی: 120 تا 720 متر مکعب در ساعت
دامنۀ فشار: 120 تا 207 بار
مناسب برای: هوا

گاز طبیعی فشرده (CNG)

رسیدن به اهداف در بازاری رو به رشد

گاز طبیعی فشرده (CNG) بصورت بالقوه می تواند انرژی لازم برای میلیون ها خودرو در تمام دنیا را تولید کند. این سوخت طبیعی دارای مزایای اقتصادی، زیست محیطی و ایمنی قابل توجهی است. تقویت کننده های فشار بالای گاز طبیعی ساور به ویژه برای فشرده سازی گاز طبیعی طراحی و تولید می شوند. از تولید کنندگان قطعات اصلی تا راه حل های تعدیل شده برای مشتریان خاص، تقویت کننده های فشار گاز طبیعی ساور، راهکاری ایمن و قابل اطمینان برای استفاده در جایگاه های گاز طبیعی برای خودروها و تزریق گاز در شبکه گازرسانی و آزمایش موتورهای گازسوز به گفته تولید کنندگان قطعات اصلی است.

دامنۀ محصولات: PASSAT, HURICANE, HAUG.Mercure, HAUG.Neptune, HAUG.Sirius
مدل ها: BasSeal
حجم هوادهی: 120 تا 360 متر مکعب در ساعت
دامنۀ فشار: 40 تا 350 بار
مناسب برای: گاز طبیعی
جبران حرکات سکوها در اثر امواج دریا
حفظ اتصال مستحکم به بستر دریا

برای حفاری در آب های عمیق باید از اتصال مستحکم و با ثبات میان سکو و یا کشتی حفاری و بستر دریا استفاده کرد. همچنین برای ادامه حفاری در آب های متلاطم، حرکات و تکان های سکو و یا کشتی ناشی از امواج دریا باید جبران شوند. به همین دلیل کابل های فلزی و یا سامانه کششی مستقیم که مطابق سیستم هیدرولیکی عمل می کند، در اینجا کاربرد دارند. از گاز و یا هوا با فشار بسیار زیاد برای حفظ سطوح فشار هیدرولیکی با ثبات استفاده می شود. تولید کنندگان اصلی قطعات، شرکت های حفاری، کارخانجات کشتی سازی و تعمیر کشتی، از کمپرسورهای ساور جهت تامین بالشتک هوا و یا گاز بر روی مایع هیدرولیکی استفاده می کنند.

دامنۀ محصولات: 5000 series, 6000 series
مدل ها: Special Module
حجم هوادهی: 140 متر مکعب در ساعت
دامنۀ فشار: 207 تا 315 بار
مناسب برای: هوا یا نیتروژن

بهسازی راهکارها

مهندسی برای برآورده کردن نیازهای شما

در کنار راهکارهای کاربردی ارائه شده توسط متخصصین مجرب و کار آزموده ما، مهندسین ساور روش هایی را مطابق نیازهای ویژه مشتریان خود طراحی و ارائه می دهند. دانش و تجربه مهندسین ساور که در سالیان متمادی به وجود آمده و بهسازی شده، ما را قادر می سازند تا با ایجاد تغییراتی در کمپرسورهای استاندارد خود نیازهای شما را برطرف کنیم و یا یک کمپرسور خاص مطابق نیازهایتان را با توجه به شرایط محیطی روی کاغذ طراحی کنیم و بعد آن را تولید کنیم. در هر دو حالت، می توانید کمپرسور مورد نظر شما را با طراحی های ضد انفجار با مشخصات و ویژگی های متناسب با استانداردهای گوناگون جهانی از جمله NORSOK, ASME تهیه کنیم.

مزایای استفاده از کمپرسورهای ساور تولید شده مطابق نیاز و الزامات مشتری:

طراحی های نوین مطابق الزامات و نیازهای مشتریان
انطباق کامل مشخصّات فنی با استانداردهای به روز بین المللی
محصولات استاندارد تغییر یافته مطابق نیازهای شما
خدمت رسانی به صنعتی جهانی
پشتیبانی و خدمت رسانی مخصوص برای صنایع نفت و گاز

ما نسبت به مشتریان فعال در صنایع نفت و گاز بصورت تمام مدت طول عمر تولیدات کمپانی ساور تعهد داریم و این تعهد ما فقط برای برهه زمانی خاصی نمی باشد و حداقل شامل پشتیبانی و خدمت رسانی به مدت 35 سال است. پشتیبانی و خدمت رسانی جهانی به مشتریان صنایع نفت و گاز که بیشترین کارکرد را از کمپرسورهای هوای فشرده خود درخواست دارند، همچنین به آن ها این اطمینان را می دهیم که از پایین بودن هزینه های نگهداری و سرویس، نهایت اطمینان و بیشترین زمان کارکرد بدون وقفه در مقایسه با کمپرسورهای دیگر مطمئن باشند. در هر مکان و هر زمان که مشتریان ما، به تکنسین ها و مهندسین بسیار با تجربه و کارآزموده ساور، نمایندگان و یا ایستگاه های خدمت رسانی ما که در بیش از 60 کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران، نیاز داشته باشند ما حضوری فعال خواهیم داشت. ما حاضر به خدمت رسانی و ارائه خدمات و یا توصیه های کارشناسانه هستیم.

میان دست

انتقال و ذخیره ایمن

کمپرسورهای ساور در زمینه انتقال و ذخیره محصولات نفت و گاز، بیشتر  در ساخت و عملکرد لوله ها و گاز کیپ کردن در کمپرسورهای توربوی انتقال گاز کاربرد دارند. تملک کارخانجات کمپرسور HAUG دانش و تجربه در زمینه بخار گازهای سوختی، الزمات قانونی جمع آوری گاز حاصل از نشتی مخازن و همچنین کمپرسورهای گاز کیپ کردن بدون روغن را نیز به همراه دارند. تمام نیازهای که شما در همه زمینه های کاری و صنایع گوناگون از نظر عملکرد بدون وقفه و قابلیت اطمینان بالا دارید، کمپرسورهای ساور به خوبی آن نیاز را تامین می کنند و به همین دلیل ساور گزینه بسیار مناسبی برای مشتریان در همه عرصه ها بوده است.

پایین دست

تجربه در تقویّت فشار نیتروژن و CNG

در بخش پالایش نفت و گاز در تمام دنیا مشتریان ما به کمپرسورهای ساور که سال ها در بخش های مختلف این صنایع حضور دارند، رضایت کامل داشته اند و برای تقویت فشار نیتروژن تا 500 بار اعتماد می کنند. از آنجایی که استفاده از گاز طبیعی فشرده (CNG) در جهان به عنوان سوخت خودرو در حال گسترش است، ما فعالیت خود را در زمینه CNG افزایش داده ایم و با معرفی بوسترهای فشار قوی CNG که انتخابی مناسب برای جایگاه های سوخت CNG است، فعالیت خودمان را در این بخش نیز گسترده تر کرده ایم. در این زمینه قادر هستیم هم بصورت تامین و هم بصورت واحد برای تولید کنندگان قطعات اصلی و هم به صورت تامین کل سیستم به مشتریان خود، خدمت رسانی کنیم.

راهکارهایی برای خدمت رسانی به صنعت نفت و گاز

خدمت رسانی ویژه

برای صنعت نفت و گاز ما راه کارهایی برای خدمت رسانی ویژه در نظر داریم. تنها کاری که نیاز است آن را انجام دهید، با ما تماس بگیرید و ما با خوشحالی قرارداد سرویس و خدمت رسانی به شما عزیزان را با در نظر گرفتن شرایط و الزمات شما تنظیم خواهیم کرد.

صنعت نفت گاز و پتروشیمی

کمپرسورهای J.P.Sauer & Sohn Maschinenbau GmbH  کاربردهای متنوع و گسترده ای در صنایع نفت و گاز چه در خشکی و چه در دریا و دور از ساحل دارند. در طراحی این کمپرسورها کار کردن بدون انقطاع و شبانه روزی، استحکام در ساخت قطعات و بدنه مقاوم لحاظ شده است و این امکان را برای شما فراهم می کند تقریبا در هر کجای دنیا و تحت شرایط بسیار سخت محیطی همانند در معرض آب دریا، گرما و یا سرما به خوبی به کار خود ادامه دهد.

از اجزا حیاتی و کلیدی یک زیرساخت، سامانه توزیع منابع انرژی در دسترس است. کمپرسورهای فشار قوی نه تنها وظیفه تامین نیازهای شبکه های هوای فشرده و شبکه های گاز طبیعی را بر عهده دارند، بلکه می توانند تمام نیازهای شبکه انرژی های تجدید پذیر را هم برطرف کنند.

کمپرسورهای J.P.Sauer & Sohn Maschinenbau GmbH با تمامی استانداردها و معیارهای طبقه بندی شده توسط جوامع مهندسی از قبیل ABS, DNV, GL مطابقت دارند و همگی گواهینامه های معتبر این استانداردها را دریافت کرده اند.

این موضوع در صورتی است که با دامنه وسیعی از استانداردها و مراکز صدور گواهینامه های فنی دیگر هم نیز مطابقت کامل دارند.

استفاده از کمپرسور هوای فشرده و نیتروژن ژنراتورها در صنایع نفت و گاز

نیتروژن ژنراتورها و کمپرسورهای هوای فشرده بصورت گسترده ای در صنایع نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرند. از این دستگاه ها بعنوان تجهیزات زیر ساختی در صنایع مذبور یاد می شود.

از کمپرسورها در صنایع نفت و گاز برای استفاده های زیر بهره گیری می شود:

■ تفنگ های بادی که برای نقشه برداری و اکتشافات بستر دریا استفاده می شود.
■ پاکسازی لوله های انتقال نفت و گاز و سایر مواد
■ کنترل لوله های انتقال
■ سولفور زدائی
■ تزریق گاز طبیعی و هوا بدرون شبکه مربوطه
■ تزریق گاز زیست – متان بدرون شبکه کشوری و بین المللی
■ جبران حرکات ناشی از جذر و مد و امواج دریا در سکوهای نفت و گاز
■ بازیابی گاز ناشی از نشتی
■ ایجاد کشش لازم در دکل های حفاری
■ استفاده از هوای فشرده برای راه اندازی ماشین آلات و دستگاه ها
■ استفاده برای مصارف گوناگون زیر دریا
■ استفاده برای چکش های بادی برای مصارف گوناگون

در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، کمپرسورهای ساور از کاربردهای فراوانی برخوردار هستند. از آن ها در سکوهای شناور نفت و گاز به منظور جبران حرکات ناشی از امواج دریا و ثبات سکوها در زمان حفاری و استخراج استفاده می شود تا وقفه ای در زمان این عملیات، حتی زمانی که دریا مواج و طوفانی می باشد، ایجاد نشود.

از کمپرسورها در موتورخانه کشتی ها و شناورهای اکتشافی، که از هوای فشرده برای تفنگ ها و چکش های بادی برای نقشه برداری و حفاری زیر بستر دریا به منظور اکتشافی، که از هوای فشرده برای تفنگ ها و چکش های بادی برای نقشه برداری و حفاری زیر بستر دریا به منظور کشف و استخراج منابع جدید نفت و گاز در تمام دنیا مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین این دستگاه ها نقش اساسی را در منتقل کردن نفت و گاز و سایر محصولات پتروشیمی از طریق شبکه های لوله منطقه ای و بین المللی دارد. همینطور آن ها در کانتینرهای نصب شده بر روی خودروهای سنگین در زمان عملیات عمرانی در سایت های مختلف نیز کاربرد دارند.

از مولدهای نیتروژن بصورت گسترده و با کاربردهای متنوع در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی استفاده می شود. از نیتروژن جهت حفظ فشار خروجی گاز و یا نفت در چاه ها و حفاظت از تجهیزات و قطعات سامانه های گوناگون در مقابل مواد دیگر که باعث ایجاد آسیب دیدگی می شوند، استفاده کرد. نیتروژن برای مصارف زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

■ ایجاد فضای خنثی
■ حفاری چاه های عمیق
■ سامانه های حفّاری
■ حفظ فشار تخلیه چاه
■ انتقال مواد
■ پرکردن سامانه ها و کپسول های اِطفاء حریق
کمپرسورها و مولدهای نیتروژن توسط شرکت ها و صنایع زیر استفاده می شود:
■ شرکت های اکتشافی
■ کارخانجات سازنده مولد های نیتروژن و غشاء نیتروژنی
■ موسسات تحقیقات دریایی
■ تامین کنندگان لوازم و تجهیزات برای صنایع فعال در حوزه های نفت
■ پالایشگاه های نفت و گاز
■ پیمانکاران، کاربران و سازندگان خطوط لوله نفت و گاز
■ صنایع پتروشیمی
■ تامین کنندگان و سازندگان سکوهای حفاری و استخراج

پلاسما داتیس عرضه کننده کمپرسورها و مولد های نیتروژن برای استفاده در تمامی صنایع نفت و گاز است.

شرکت ما تامین کننده مولد های نیتروژن با خلوص %95 - %99.999   برای مصارف گوناگون، ساخت معتبرترین برندهای معروف جهان است.

اشتراک گذاری
دانلود کاتالوگ