عنوان بنری

عنوان جزئیات

صنعت چاپ و بسته بندی

صنعت چاپ و بسته بندی

کمپرسورها در صنایع چاپ و بسته بندی هم از کاربردهای فراوانی برخوردار هستند. صنایع کاغذ سازی، بسته بندی و چاپ و پمپ های خلاء و هوای فشرده تامین شده توسط کمپرسورها، در عملیات مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

از کمپرسورهای هوا فشرده در صنایع چاپ و بسته بندی برای نیتروژن و اکسیژن ژنراتورها و پمپ های خلاء استفاده های مختلف و گسترده ای صورت می گیرد.

از آنجایی که استفاده از نیتروژن برای حفظ و ماندگاری بیشتر فرآورده های غذایی نیاز است، در صنایع چاپ و بسته بندی هم برای تزریق نیتروژن با خلوص بالا در بسته بندی های مواد غذایی، از کمپرسورهای هوای فشرده استفاده می شود.

ناگفته نماند که تمامی دستگاه های پرس، جک های هیدرولیکی، دستگاه های شیرینگ و پکینگ بسته بندی و ... همه و همه با نیروی باد حاصل از کمپرسورها راه اندازی و کار می کنند.

صنایع چاپ و بسته بندی تقریبا می توان گفت که در تمامی مراحل تولید به هوای فشرده و پمپ های خلاء نیاز دارند.

خلاء جهت استفاده در بسیار از عملیات پیش از چاپ مانند آماده سازی تصاویر و فیلم ها برای پویش و یا نوردهی و برای کپی برداری و چاپ کلیشه، مورد استفاده قرار می گیرد. کاربردهای بسیاری نیز وجود دارند که به فشار زیاد و همچنین هدایت کلیشه ها و یا فیلم در سامانه های خودکار نیاز دارند. پمپ های خلاء برای موارد زیر مورد استفاده قرار گیرد:

■ ثابت نگه داشتن فیلم
■ تجهیزات کپی برداری کلیشه
■ فرآیند چاپ کلیشه
■ پویشگر، اسکنر

فشار و خلاء همیشه برای جابجایی کاغذ در تغذیه کننده برای جداسازی ورقه ها و خوراندن یک ورقه به دستگاه های مختلف رنگ و یا هدایت ورقه ها به درون دستگاه چاپ افست قدیمی مورد نیاز هستند. در این قسمت ها، از پمپ های خلاء و هوای فشرده برای مصارف زیر استفاده می شوند:

■خشک کردن توده های رنگ
■ یونیزه کردن توده های رنگ
■ پودرزدن به توده ها
■ ماشین های چرخشی افست
■ ماشین های تغذیه ورقه افست

هوای فشرده و پمپ های خلاء در فرایند کاغذ سازی از کاربردهای فراوانی برخوردار هستند. آن ها در قسمت ماشین های دمنده های پهلویی برای ماشین های برش و تا کننده، پمپ های فشار – خلاء و پمپ های خلاء منفرد، پمپ ها و کمپرسورها جهت مرتب کردن و آماده کردن و ماشین های صحافی و یا دمنده های رادیال برای جمع آوری ضایعات کاغذ، مورد استفاده قرار می گیرند.

کمپرسورها و پمپ های خلاء برای مصارف زیر کاربرد دارند:

■ میزهای هوا
■ ماشین های صحافی
■ ماشین های برش
■ ماشین های چسب زن پاکت
■ ماشین های تا کننده
■ سامانه های گیره
■ بارگذارها و تخلیه کننده های ماشین های برش
■ سامانه های دسته بندی نامه ها
■ جابجا کردن پالت ها بوسیله هوا
■ جابجایی بسته های کاغذ

یکی از متنوع ترین صنایع در دنیا، صنایع بسته بندی می باشد که مخصوصا در کشور های در حال توسعه، به سرعت در حال رشد و توسعه است. محصولات غذایی، محصولات دارویی، کالاهای الکترونیکی، محصولات خانگی، قطعات یدکی برای صنایع و ماشین آلات گوناگون، همه و همه از ماشین های بسته بندی برای بسته بندی محصولات نهایی خود و تحویل آن ها به توزیع کنندگان و یا مشتریان خود استفاده می کنند.

پمپ های خلاء و کمپرسورها از تجهیزات بنیادین صنایع بسته بندی هستند و در مصارف زیر از آن ها استفاده می شود:

■ برچسب زدن بر روی بسته ها
■ فرآیند تا کردن و یا قرار دادن در کارتن

از سامانه خودکار تسمه نقاله در کارخانه شیرینی سازی تا بسته بندی قرص و کپسول در صنایع داروسازی و عملیات برداشتن و برجای گذاشتن قطعات در صنایع الکترونیک، سامانه های هوشمند کنترل و فرمان نیازمند به میزان دقیق خلاء و هوای فشرده هستند.

شرکت پلاسما داتیس عرضه کننده پمپ های خلاء و کمپرسورهای هوای فشرده ساخته شده توسط برندهای معروف جهان متناسب با نیازهای صنعت شما می باشد.

اشتراک گذاری
دانلود کاتالوگ